נפתלי בר נתן - מקץ

נפתלי בר נתן מרחיב על פרשת מקץ

נפתלי בר נתן מספר בהרחבה על פרשת “מקץ”: “זוהי פרשת החלומות. כולם רוצים להגשים את החלום. כולם רוצים להצליח בחיים. כולם חולמים חלומות אבל תשימו לב על ההבדל בין החלום של פרעה לפרשנות של החלום.

שימו לב שכתוב בחלום שבעצם הפרות הרזות אוכלות את הפרות השמנות. גם התיאור של הפרות הרזות הוא אחר לגמרי מאשר הפרשנות של פרעה. פרעה מספר שהן גם רכות בשר מה שלא כתוב בתיאור של החלום אלא בפרשנות שלו.

פרעה אומר שמעולם לא ראה פרות רזות כ”כ בכל מצרים. מה שמעניין בחלום הזה זה שהזרה אוכל את השמן וזה משל לאיך שאנו חיים את החיים שלנו. יש לנו את כל השפע והטוב של העולם: זוגיות, ילדים, אישה, פרנסה טובה. אבל יש תמיד משהו שלא מסתדר לנו כמו שצריך. משהו קטן. מרק לא מספיק חם. הגרביים על הריצפה .חוסר בעוד כסף נוסף לסגור את החודש.

פרות רזות לא מסתדרות לי בחיים? לא משנה לי כלום. אני מבואס ואומלל. מה זה הפרות השמנות שיש לי בחיים? הדברים שאני רואה אותם כרעים בחיים שלי שהם בדרך כלל המיעוט, של כלל החוויות שקורות לנו, המעט. בגלל מחשבה זו כל הקלפים נטרפים. כל הדברים הטובים מתפספסים. לא מצליחים ליהנות מהדברים שיש לנו ביד.

מסקנה? שימו לב לדברים הטובים שיש לכם בחיים. תעריכו. תתעלמו ממה שלא מסתדר לכם. תנסו להתמקד בטוב. לחזק אותם אפילו יותר. לתת להם דגש והפרות השמנות יהיו שמנות יותר”.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נפתלי בר נתן - עדכונים אחרונים מהבלוג

נגישות